Podzim 2017 nejen v knihovně

21.09.2017

Po 2. října - od 15:30 h začneme hned prvním výtvarným kroužkem; děti se seznámí s knihovnou a budeme vyrábět záložky do knížek

So 14. října - od 13:00 h pro vás připravil SDH Drahlín tradiční DRAKIÁDU - závody v pouštění draků, vyhlášení nejhezčího draka, opékání špekáčků...

Po 16. října - od 15:30 h nás čeká první čtenářský kroužek, Honzík a Ellinka si přichystají vyprávění své oblíbené pohádky; vlastní čtenářský deník s sebou (stačí sešit A5 nebo blok)

Po 6. listopadu - od 15:30 h; výtvarný kroužek - vyrobíme si několik jednoduchých hudebních nástrojů; pokud máte, dejte s sebou dětem např. roličku od papírových ubrousků nebo od balicího papíru (dešťová hůl) a nějakou plechovku - nemusí být kovová, může být např. od sunaru, melty apod. (použijeme ji na bubínek), ostatní materiál zajistíme

Po 20. listopadu - od 15:30 čtenářský kroužek; svůj oblíbený příběh nebo pohádku nám budou vyprávět Pavlík, Patrik a Adámek; čtenářský deník s sebou!!!

So 2. prosince - obec jako tradičně pořádá zahájení adventu s rozsvěcením stromečku, jarmarkem a vystoupením dětí z MŠ!

Po 4. prosince - od 15:30 h; změna! tentokrát budeme pořádat místo výtvarky divadelní kroužek; s dětmi nacvičíme krátký příběh z historie Drahlína na příští víkend (adventní odpoledne)

Po 18. prosince - od 15:30 h čtenářský kroužek; některé z dětí bude vyprávět, na čtení nachystáme nějaký vánoční příběh, nezapomeňte čtenářský deník

St 20. prosince - adventní tvořivé odpoledne - od 14:30 h; tvoření, koledy, svíčky, káva, čaj...; přijďte si na chvíli v klidu posedět

POZOR! Poslední týden v roce máme v knihovně zavřeno, ale zato jsme poslední dvě středy upravili otevírací dobu, takže můžete přijít 13. prosince v 15:00 h a 20. prosince již ve 14:30 h, zavíráme jako obvykle v 18:00 h. Ale aby se vám vánoční čtení vybíralo o něco lépe, mohu vám k tomu uvařit kávu nebo čaj... Nově si u nás můžete také koupit stolní kalendář Drahlína (za 60,- Kč).