Říjen ve znamení čilé aktivity

16.10.2017

V říjnu jsme nasadili vysoké tempo :-). Pokud jde o balení, tak zbývá už jen jedna návštěva (koncem října) a beletrie pro dospělé bude mít zcela nové kabátky. Hned potom se pustíme do naučné literatury a především do dětských knížek - na to se obzvlášť těším.

A když už jsme u dětí - v říjnu jsme odstartovali dva kroužky pro děti: Ve výtvarném jsme vyráběli 3 různé záložky do knížek. (V listopadu budeme vytvářet jednoduché hudební nástroje - připomínám, že tentokrát bude zapotřebí vzít s sebou nějaké pomůcky...) Ve čtenářském jsem dětem nejdřív představila skřítka Knihovníčka. Pak nám Ellinka s Honzíkem vyprávěli svoje oblíbené pohádky. (Na příště se přihlásil Adámek a Patrik.) Potom jsem dětem přečetla pohádku O slepém králi, ke které si nakreslily do deníčku, co se jim na pohádce líbilo, a chvíli jsme si o ní povídali. Děti jsou moc šikovné a aktivně se zapojují, tak zbývá jen doladit pár organizačních detailů. A nedivte se, protože na konci kroužku nám zbývalo pár minut času, tak si vybírali knížky domů, pustili jsme si pár písniček za odměnu, a mohli si chvilku společně hrát, jak chtěli.

Kromě toho samozřejmě dál pracujeme na zvelebení knihovny a v říjnu a září nám navíc z příbramské knihovny přivezli velkou hromadu knih. (V září 70 ks převážně dětských, v říjnu dalších 100 knih - naučné literatury, beletrie, knih pro děti a mládež.) Dokonce jsme jim museli uvolnit další kus knihovny. Přijďte se podívat, určitě si vyberete. Ale kdybyste se chtěli nejdříve přesvědčit, na AKTUÁLNĚ DOVEZENÉ KNIHY se můžete podívat zde (vlastních knih i vypůjčených je mnohem víc, toto je jen těch 170 nejnovějších):